
Kadulja i Feng Shui
Feng shui je drevna kineska vještina stara preko 6000 godina koja se bavi uređenjem prostora i življenja u skladu s okruženjem na način da privuče pozitivnu životnu energiju… Kadulja se u feng shui-u upotrebljava kao čistač prostora od loših energija. U složenom postupku čišćenja koristi se listić ili grančica suhe kadulje koja se zapali i tako tinjajući ispušta bijeli mirisni dim. Kadulja spada među rijetke biljke koje imaju sposobnost uklanjanja negativne energije iz prostora.

Kadulja kao začin
Kadulju u kulinarstvu treba rabiti oprezno jer ako se pretjera, prekrije druge okuse i mirise. Kao začin se rabi svjež ili osušeni list. Miris je aromatičan i sladak, a okus joj je topao, gorak i opor. Najbolje se slaže s masnim pečenjima, marinadama, umacima i nadjevima. Kaduljom se obično začinja svinjetina, patka, jetra i kobasice.
U Dalmaciji njome začinjaju pirjanu junetinu i ribu. Talijani je vole i neka od svojih najpoznatijih jela začinjaju upravo kaduljom: piccata, saltimbocca, osso bucco, paupiettes, riža i minestrone.

Med od kadulje
Med od kadulje spada među najcjenjenije i najskuplje medove uopće. Izvrsnog je cvjetnog okusa i mirisa. Nezamjenjiv je kod tegoba dišnih organa jer ima snažno antiseptičko i umirujuće djelovanje. Upotrebljava se protiv prehlada jer omogućuje lakše izbacivanje sluzi iz dušnika i bronhija, pa i iz želuca i jednjaka.
Ljekovitost kaduljinog meda ubraja se u vodeću grupu meda za liječenje respiratornog sustava.
Hrvatski kaduljin med svjetski je priznat zbog svoje iznimne kvalitete što možemo zahvaliti još uvijek očuvanoj prirodi i povoljnoj klimi.
Kadulja je biljka nevjerojatno širokog spektra djelovanja. Zbog svoje ljekovitosti zaslužila je latinsko ime Salvia officinalis.