Pore na licu male su udubine idealne za skupljanje nečistoća. Koliko god redovito čistili lice, ne uspijevamo ih očistiti sve. Ako nečistoće u porama dovedu do upale, nastaju prištići, a ako do upale ne dođe, stvaraju se miteseri. Mitesere prepoznajemo kao crne točkice u porama, ali oni mogu biti i bijeli ako se pore zatvore, jer u tom slučaju na zraku ne oksidiraju i ne promjene boju. Mitesere nije uvijek lako ukloniti – za to postoje trakice, gelovi za čišćenje, spužvice za lice i slični preparati, ali mnogi od nas se u frustraciji često se priklone i običnom istiskivanju, koji onda dovodi do iritacije kože, upale i nastanak akni.
Iako na tržištu postoji mnogo proizvoda za ovu namjenu, mali broj njih se pokazao korisnim, pogotovo ako se prodaju po niskim cijenama. Flasteri su na lošem glasu jer, baš poput gelova koji se jako stvrdnu, mogu oštetiti kožu pri njihovom uklanjanju. Dovode do crvenila, stvaranja sitnih ranica i prištića. Upravo se zbog toga mnogi priklanjanju prirodnim preparatima i to iz kućne radinosti. Takvi su preparati vrlo blagi prema kožu, a svejedno učinkoviti.
Bilo da se odlučite za prirodne pripravke za uklanjanje mitesera ili one kupljenje, svakako se pobrinite za njegu kože prije i nakon postupka, kako biste iritaciju kože sveli na minimum, a njenu obnovu poboljšali. Evo kako jednostavno, jeftino i sigurno otkloniti mitesere s lica!

Njega kože prije i nakon uklanjanja mitesera
Prije čišćenja mitesera skinite sav make-up ili već nanesene kreme s kože. Učinite to gelom ili pjenom za čišćenje lica, a ako ih nemate, nekim blagim sapunom. Kožu lica operite toplom vodom, kako bi se pore dodatno raširile. Ako su vam pore sužene, desetak minuta prije čišćenja napravite parnu kupelj i nad njome se kadite, a ako vam je to prekomplicirano, na lice stavite topli, vlažni ručnik te tako potaknite otvaranje pora.
Nakon skidanja maske, poželjeno je kožu oprati blagim pilingom. Nakon toga je treba dezinficirati i smiriti kako ne bi došlo do upale i nastanka prištića. To je najbolje učiniti nekim smirujućim, protuupalnim sredstvom.
Takvi su primjerice preparati od smilja. Smilje ima jako protuupalno [10,13,16,18,50] i antibakterijsko [29,30,34,37,39,67] djelovanje, pa će otkloniti bakterije i spriječiti njihov razvoj. Njegovo umirujuće djelovanje smirit će iritaciju, a sve moguća oštećenje pomoći će iscijeliti. Smilje se može koristiti u obliku hidrolata. Hidrolat smilja je posve prirodan proizvod koji se dobije destilacijom biljnog materijala smilja i kondenzacijom vodene pare. On sadrži molekule eteričnog ulja smilja i time zadržava sva svojstva biljke, uključujući i ljekovitost. Budući da ne sadrži ni aditive ni alkohol, vrlo je blag preparat, koji se može koristiti često, bez straha od nuspojava.
Nakon nanošenja i laganog utrljavanja hidrolata od smilja u kožu, vrlo će brzo nestati crvenilo i osjećaj iritacije. Nakon što koža upije ovaj blagotvorni preparat, na nju nanesite i neku hidratantnu kremu, koja će dodatno nahraniti kožu te je održati vlažnom.
Maska s aktivnim ugljenom
Nema dugo da je aktivi ugljen ušao u kozmetičku industriju na velika vrata, naglo postavši dio većine preparata za čišćenje i njegu lica, kože tijela i zuba. Lako su dostupne crne maske za čišćenje lica i uklanjanje mitesera. I iako ih možete kupiti u bilo kojoj drogeriji, jednako ih lako možete napraviti i kod kuće. Aktivni ugljen odličan je u hvatanju nečistoća, pa je zato vrlo uspješan u izvlačenju sebuma iz pora.
Za prirodnu masku će vam trebati tablete aktivnog ugljena, kojeg po pristupačnoj cijeni možete nabaviti u bilo kojoj ljekarni, te tri tablete pomiješati s aloe verom ili limunom. Aloe vera ublažava iritaciju kože i daje joj hidrataciju, dok limun razgrađuje masnoću lica, uklanja mrtve stanice kože i dezinficira pore te ih sužava.
U smjesu aktivnog ugljena, aloe vere ili limuna dodajte i žličicu meda. Med će ove pripravke bolje zalijepiti za lice i unutar pora te djelovati antibakterijski. Smjesu razrijedite s pola male žličice vode. Sve promiješajte drvenom žličicom ili kuhačom. Nemojte koristiti metalne žlice jer one loše djeluju na aktivni ugljen.
Masku rasporedite po licu, posebno na čelo, nos, obraze i ispod usne – na mjesta gdje se stvara najviše mitesera – te je držite petnaestak minuta. Nakon toga je kružnim pokretima i toplom vodom isperite s lica.
Maska od bjelanjaka
Maska s bjelanjcima je možda najstariji i najčešći način čišćenja mitesera. Ne samo da su blagi i hranjivi za lice, nego se i vrlo brzo skore, te njihovim skidanjem pomognu ukloniti svu nečistoću s lica.
Maska se radi od jednog bjelanjka i žličice meda. Bjelanjci će upiti masnoće s kože, dok će med djelovati antibakterijski i pomoći da maska uđe u pore. U masku možete dokapati i malo limuna. Lice prije stavljanja operite i ostavite vlažno, pa na njega smjesu stavite blazinicama i pustite da odstoji petnaestak minuta, dovoljno da se osuši i stvrdne. Nakon toga je isperite toplom vodom.
Maska od zobenih pahuljica
Zobene pahuljice se u maskama koriste za piling lica i čišćenje mitesera. One imaju dokazano zdravo djelovanje na kožu, pogotovo u borbi protiv dermatitisa, što znači da je ljekovito i za neproblematičnu kožu. Usitnite zobene pahuljice u blenderu i dodajte pola šalice vode i žličicu meda. Stavite na srednje jaku vatru i miješajte dok ne dobijete gustu kašu. U nju dodajte žličicu i pol želatine koju ste rastvorili u dvije žlice vode te miješajte dok se sve ne stisne. Nakon što se smjesa ohladila, stavite je na lice i pustite da djeluje dvadesetak minuta. Isperite je toplom vodom.
Neiskorištenu smjesu možete čuvati u hladnjaku, ali je prije svakog korištenja zagrijte na temperaturu tijela.
Njega lica
Kako bi lice održavali čistim od mitesera, potrebno je njegovati ga na ovaj način barem jednom tjedno. Time ne samo da će biti čisto, suženih pora i njegovano, nego će biti i zdravije. Spriječit ćete nastanak upala i prištića te uživati njegovoj mekoći i lijepom izgledu.
Salvia Hidrolat smilja
Ove dragocijena tekućina izdvaja se specifičnim okusom, mirisom, kemijskim sastavom te jakim terapeutskim svojstvima.
100% prirodni proizvod – bez dodatka ikakvih aditiva i konzervansa. Sadrži samo vodu i otopljene biljne komponente smilja.
Savršena kombinacija klime, specifičnih vrsta tla i krškog kamena – koristimo samo biljke iz Nacionalnog parka Kornati.
Izuzetno pozitivne povratne informacije kupaca. Pogledajte ih u nastavku!

Hidrolat dodatno stabiliziramo mikrofiltracijom – čime dobivamo siguran i dugotrajan proizvod.
Širok spektar djelovanja u liječenju mnogih zdravstvenih tegoba i problema.
Imamo potrebne zdravstvene potvrde i analize, a hidrolati su dermatološki ispitani.
Odaberite pakiranje ili nastavite čitati recenzije kupaca
Nemojte nam samo vjerovati na riječ, pogledajte što naši kupci govore…